Korrutustabel numbrile 5. Motivatsioon õppetegevuseks
Õppetund “Korrutamis- ja jagamistabelid numbriga 5”
Eesmärgid: koostage arvuga 5 korrutamis- ja jagamistabel ja tegelege selle meeldejätmisega; kinnistada teadmisi arvudega 2, 3, 4 korrutamis- ja jagamistabelitest; arendada oskust töötada iseseisvalt ja paaris.
Planeeritud tulemused: Õpitakse koostama ja kasutama korrutamis- ja jagamistabeleid; mõistma tunni kasvatuslikku ülesannet ja püüdma seda täita; siduda oma tegevuse tulemus eesmärgiga ja hinnata seda; väljendada ja argumenteerida oma seisukohta.
Tunni edenemine
II. Teadmiste värskendamine
1. Individuaalne töö
(Kaks õpilast töötavad tahvli juures.)
Märkige protseduur ja arvutage avaldiste väärtused.
6 * 4 - 3 * 5 18: 9 – 6: 3
36: 4 + 3 * 7 20: (14: 7) + 32
4 * 8 - (33 - 28) 24: (15 - 7)+ 59
Võrdle. Pane sildid >,< или =.
1 dm O 12 cm 1 m O 9 dm
2 dm O 19 cm 88 cm O 1 m
1 dm 4 cm O 41 cm 4 cm O 50 mm
2. Suuline loendamine
Kahekordistage arvude 35 ja 15 summa. (100.)
Kui palju rohkem on 38 kui 19? (19.)
Suurendage arvude 8 ja 4 korrutist 28 võrra (60.)
Korrutage 28 ja 4 jagatis 3-ga (21.)
Mis arv on 9 korda väiksem kui 36? (4.)
Arvude 25 ja 38 summast lahutage 5. (58.)
Millise arvu tuleb 43-st lahutada, et saada 28? (71.)
Jagage 20 ja 2 jagatis 5-ga. (2.)
(Individuaalse töö kontrollimine juhatuses.)
III. Enesemääramine tegevuseks
Arvuta.
2 * 5 5 * 2
3 * 5 5 * 3
4 * 5 5 * 4
Mis aitas teil arvutused kiiresti lõpule viia? (Korrutustabelite tundmine numbritega 2, 3, 4.)
Millist reeglit kasutasite teise veeru näidete vastuste arvutamisel? ( .)
Milline näide on järgmine? (5 * 5.)
Mida on vaja teada, et selles näites vastuse kiiresti välja arvutada? (Korrutustabel numbriga 5 .)
Sõnastage tunni teema ja eesmärgid.
IV. Töötage tunni teemaga
Töötamine õpikust
Ava koos. 40 ja vaadake tabeli esimest veergu. Kuidas arvutasite toote väärtuse 5 * 5? (5 + 5 + 5 + + 5 + 5 või 20 + 5 .)
Kui palju suurem on iga järgmine tükk? (Kell 5 .)
Kirjutage märkmikusse korrutustabel 5-ga.
Koostage arvu 5 jaoks oma korrutustabel.
(Eksam.)
Faktorite ümberkorraldamine ei muuda toodet .)
Vaadake teoste tähendusi. Mida huvitavat märkasite? (Kõik vastused lõpevad numbritega 0 või 5 .)
Milliseid jaotusnäiteid saab teha tootest 5 * 5? (25:5 = 5.)
Millist reeglit sa kasutasid? (Kui jagate toote ühe teguriga, saate teise teguri .)
Tee oma jaotustabel numbriga 5
(Eksam.)
№ 1 (lk 40).
(Iseseisev täitmine. Kontrollige. Õpilased nimetavad numbreid kooris; 5, 10. 15, 20; 4, 8, 12, 16, 20.)
№ 3 (lk 40).
Lugege probleemi.
Mitu meetrit kangast oli? (24 m.)
Kas kogu riie läks mantli sisse? (Ei, kostüümide jaoks oli 10 m maha lõigatud .)
Mitu meetrit kangast kasutasite mantlil? (24 m–10 m)
Täitke tabel.
Kangakulu per
üks mantel
Kogus
mantel
Kogutarbimine
Kangad
7 tk.
24 m – 10 m.
Mitu sammu on probleemi lahendamiseks? (Kaks .)
Mida õpid esimeses tegevuses? (Kanga kogukulu .)
Mida sa teises vaatuses õpid? (Kangakulu ühe kihi kohta .)
Kirjutage lahendus ja vastake probleemile.
(Eksam.)
V. Kehalise kasvatuse minut
VI. Õpitud materjali tugevdamine
Töötamine õpikust
№ 4 (lk 40).
(Sõltumatu täitmine. Kontrollige.)
Millist reeglit kasutasite probleemi lahendamiseks? (Et teada saada, kui palju on üks arv teisest suurem või väiksem, peate suuremast arvust lahutama väiksema arvu. .)
№ 5 (lk 40).
(Sõltumatu rakendamine. Kontrollige näidise abil.)
Täitke väljadel maagiline ruut.
(Eksam.)
Andke ruudu summa. (78.)
Lugege keskmisel real olevaid numbreid. (24, 26, 28.)
Lugege ülemisel real olevaid numbreid. (25, 30, 23.)
VII. Peegeldus
(“Pane ennast proovile” (õpik, lk 40). Iseseisev esinemine. Kontroll. Vastused on tahvlile kirjutatud: 40, 6, 9, 52.)
VIII. Õppetunni kokkuvõte
Mida sa tunnis õppisid?
Kellele ja mille eest tahaksid täna tänada?
Õpik: nr 2, 6 (lk 40).
Matemaatikatund 2. klassis (programm “Perspektiiv”)
Koostanud Vjatkina Kristina Vladimirovna,
õpetaja algklassid
Teema: "Korrutamise ja jagamise tabelid 5-ga"
Eesmärk: luua 5-ga korrutamise ja jagamise tabel, õppida seda kasutama ja pähe õppima.
Planeeritud tulemused: Õpitakse kasutama viiega korrutamise ja jagamise tabeleid, rakendama omandatud teadmisi praktikas, õpitakse tegema kontrolli ja vastastikust kontrolli.
Universaalse kujunemine haridustegevus– UUD
Kognitiivne : koosta ja kasuta 5-ga korrutamise ja jagamise tabeleid; konstrueerida õigesti ja mõtestatult matemaatilisi väiteid; objekte analüüsida ja suhteid luua.
Regulatiivne: planeerida oma tegevust vastavalt ülesandele; hinnata tegevuse õigsust adekvaatse hinnangu tasemel; tegema tegevuses pärast selle lõpetamist selle hinnangu alusel ja tehtud vigade iseloomu arvestades vajalikke kohandusi.
Suhtlemine : osaleda dialoogis, sõnastada oma seisukoht, kuulata ja mõista teisi; teha koostööd paaris töötades, kontrollida partneri tegemisi.
Isiklik : kujundada harivat ja tunnetuslikku huvi uute asjade vastu õppematerjal; avaldada oma arvamust ja põhjendada seda; valdama põhilisi objektiivseid sooritustulemuste enesehindamise meetodeid.
Põhimõisted: korrutustabel, korrutamise ja jagamise komponentide seos, korrutamise omadused.
Vahendid: tunni esitlus, kaardid ülesannetega, matemaatika vihik, marsruudi- ja hindamislehed igale õpilasele.
Tehnoloogiline kaartõppetund. Kontuur
Õpetaja tegevus | Tegevus õpilased | Moodustamine UUD(K,R,P,L) |
|
1. Motivatsioon haridustegevus Sihtmärk: Õpilaste kaasamine õppeprotsessi | Mõelgem ja arutleme Ja üksteist aidata | Õpilased loevad motot koos õpetajaga slaidilt. | Eneseregulatsioon õppetegevusele (P) Teadlikkus suhtumisest haridusprotsessi (L) |
2. Teadmiste uuendamine. Sihtmärk: | Täna aitame üht raskesse olukorda sattunud muinasjutukangelast. Kas olete valmis? 1)Arva ära Arvasite ära (slaid 4): see on kukkel. Kas mäletate, kuidas tema teekond läbi metsa lõppes? - Sellise kurva lõpu vältimiseks suuname tema uudishimu teises suunas. Igaüks, kellega ta kohtub, annab talle erinevaid ülesandeid ja meie ülesanne on aidata tal toime tulla. (slaid 5,6) Kohtumine jänesega Kohtumine hundiga. (slaid 7) Punamütsike tõi vanaemale 8 pirukat õuntega ja 6 pirukat marjadega. Teel sõi ta 4. Mitu pirukat on alles? Kontrollime (7. slaid) Kohtumine karuga. (slaid 8) Mul on korvis 24 vaarikat ja kolm karupoega. Kui palju vaarikaid peaksin igale oma kaisukarule andma, et oleks võrdne kogus? Kontrollime (8. slaid) 5) Kohtumine rebasega võrdselt Kontrollime (slaid 9) Kolobok on teile abi eest tänulik ja ta ei taha teilt õppida seda, mida te teate (slaid 10) Ärge unustage hinnata end koloboki saatuses osalemise eest ja seda, kuidas teil õnnestus ülesannetega toime tulla | Õpilaste individuaalne töö kaartide abil 60–35∙0 (b) 40 + 5,4 (o) Tulemuseks on sõna: Töötage punktide lehel. Ta sõi ära rebane Selgub, 15 Saate probleemi lahendada erineval viisil, loendage 2 (3x2) jänese porgandid, seejärel 3 (3x3) porgandid, seejärel liidage need kokku. Või võite kõik jänesed kokku lugeda (2+3) ja seejärel korrutada 3 summaga. Punamütsike tõi vaid 10 pirukat. Saate selle arvutada nii: 8+6-4=10 Arv 12 sobib, see jagub 3 ja 4-ga Vastuste kontrollimine Töötage punktilehe järgi, aktiivsuse ja õigete vastuste eest | Vaimsete operatsioonide aktualiseerimine, võrdlemine, tähtede valik (P) Põhjendage oma vastuseid (L) Dialoogis osalemine (K) Toimivuse hindamine (P) Koostöö töös õpetaja ja teiste õpilastega (.K) Lahenduse leidmine ja ratsionaalsema lahenduse valimine (P) Oskus töötada meeskonnas, väljendada ja tõestada oma arvamust. (TO) Lahenduse leidmine ja ratsionaalsema lahenduse valimine, võrdlus standardiga (P) Tööalane koostöö (K) Kaasatud materjali, kontrolli ja parandamise kohta teadmiste ajakohastamine ja kokkuvõtete tegemine (R) Vaimsete operatsioonide korraldus: otsustusmeetodi valik, võrdlus standardiga. (P) Oskus anda oma tegevusele objektiivne hinnang (L) |
3. Probleemsituatsioon ja tunni eesmärgi seadmine. Sihtmärk : Sihtmärk: | Koostage kolobokiga edasiseks reisiks vajalikud teekonnalehed, kui need õigesti täidame, siis oleme valmis kolobokiga edasi reisima. ( slaid 11,) dikteerimine Kontrollige, kas olete selle õigesti täitnud (slaid 12 ). Millise eesmärgi me tänaseks tunniks seame? Jah, olen teie eesmärgiga nõus, nii me seda väljendame ( slaid 14) Teeme 5-ga korrutamise ja jagamise tabeli ning tegeleme selle meeldejätmisega | Individuaalne töö marsruudilehtedel. Matemaatiline diktaat: 2∙6 4∙ 7 4 ∙ 3 24:3 10:2 4∙8 9∙ 5 35:5 lapsed täidavad kaardi. Standardtšekk: 12,28,12,8,5,24,45,7 See oli raske (või viga) kahes viimases, sest me ei tea veel tabelit 5 kohta Töö punktilehtedel Meie tänase tunni eesmärk on luua 5-ga korrutamise ja jagamise tabel ning see meelde jätta. | Kohtumenetluse korraldamine. Käsitletu kordamine (R) Teadmiste korrigeerimine ja kontroll (R) Hüpoteesi püstitamine, probleemi püstitamine (P), Toimivuse hindamine (P&P) Kognitiivse eesmärgi iseseisev tuvastamine ja sõnastamine (P) haridusliku ja kognitiivse huvi kujundamine uue õppematerjali vastu |
4. Projekti koostamine probleemist väljumiseks Sihtmärk: leidke raskustest väljapääs ja koostage tunniplaan. | Teeme tunnis oma töö plaani, selleks meenuvad sarnased korrutus- ja jagamistabelitega töötamise õppetunnid. Pidagem meeles, milliseid korrutamise omadusi me töötades vajame Miks vastused ei muutu? Milliseid teadmisi vajame jaotustabeli koostamisel? Mida me teeme tabeli loomisel? Teie vastuste põhjal kujunes tööplaan järgmiselt (slaid 15) | Kõigepealt koostame korrutustabeli. Selleks loeme 5-ga ja paneme vastused kirja, need aitavad meil mitte eksida ning siis vahetame tegurid omavahel ja vastused on samad. Teame, et tegurite ümberkorraldamine ei muuda toodet. Jagamisel peame meeles, et jagamine on seotud korrutamisega. Ja siis rakendame seda, lahendame näiteid ja ülesandeid ning jätame tabeli meelde. | Oma tegevuste kavandamine vastavalt ülesandele (P) Hariduskoostöö planeerimine õpetajaga, oma mõtete korrektne väljendamine (K) Ehitab õigesti matemaatilisi väiteid, loob seoseid (P) Otsuste avaldamine ja nende põhjendamine (L) Rakendage varem omandatud teadmisi ja võrrelge neid uutega (P) |
5.Projekti elluviimine. Sihtmärk: | Hakkame plaanipäraselt tööle. Kordame viieks lugemist Nüüd selle põhjal numbriseeria, tee korrutustabeli 1 veerg Mida me 2. veeru koostamisel arvesse võtame? . | Loendage koos ja kirjutage tahvlile arvud 5-kordsed: 5,10,15,20...50 Iseseisev tööõpilased trükitud vihikutes. Tabeli koostamine, kollektiivselt.. lk 22 – Toode ei muutu tegurite ümberkorraldamisel; õpilaste iseseisev töö 2 veeru täitmisel Jagamine on korrutamise pöördtegevus. Sõltumatult 3 ja 4 veeru täitmine jaotuse kohta. | Kujuneb hariduslik ja tunnetuslik huvi uue õppetegevuse vastu (R) Õppige iseseisvalt koostama 5-ga korrutamise ja jagamise tabeleid. (P) Õppige kasutama korrutustabelit, looma analoogiaid (P) Toimivuse hindamine (P&P) |
6. Füüsiline harjutus.(slaid 16) | Oleme head tööd teinud, saame puhata. Jagasime apelsini. Meid on palju, ta on üksi See on viil siilile See on viil kiireks, See on pardipoegade viil See on kassipoegade viil. See on kopra viil Noh, hundi nahk. Ta on kuri, oh kurb! Nad jooksid igas suunas minema! | sooritada liigutusi vastavalt tekstile ja hääldada teksti kooris | Tervishoid (L) Oma käitumise juhtimine, eneseregulatsioon (R), koostöö meeskonnas (C) |
7.Esmane konsolideerimine Sihtmärk: Ülesande esmane täitmine hääldusega. Töötage vastastikuse eksperdihinnangu jaoks paaris | 1) Kes on kõige tähelepanelikum Mis siis, kui see on 15? mis siis, kui 25-40? Ja kui 18 siis jagatakse võrdselt? Miks? Nüüd proovime saadud teadmisi kasutades näiteid ise lahendada. 2Ülesanne 2 lk 23; Hääldame veerud 1 ja 2 ning 3 teostame iseseisvalt vastastikuse kontrolliga | 5 järgi (loomade loetelu) 3-ga (15:3=25), 8-ga (40:5=8); 18 ei jagu 5-ga, mis tähendab, et see ei ole võrdne. lapsed täidavad kordamööda ülesannet, ütlevad vastused, kontrollivad tabelit Hindamine punktilehel | Võimalus rakendada oma teadmisi mittestandardsel kujul (P) Omandatud teadmiste esmane rakendamine, (P). Olukorra analüüs (R) Omandatud teadmiste rakendamine praktikas (P) Viia läbi vastastikune kontroll (R) ja hinnata nende tegevust |
8. Kaasamine teadmiste süsteemi. Sihtmärk: Võrrandite lahendamine (nr 3 lk 23). standard antakse individuaalselt, sest lahendamise tempo on lastel erinev Ülesannete nr 5 lahendamine Töötage paaris | Võrrandite lahendamisel peame meeles pidama komponentide nimetusi ja nende seoseid. Millises võrrandis otsite korrutamise teel? Ja mis divisjonis? Kui me mäletame, kuidas võrrandeid lahendada, pole nende lahendamine keeruline. Liigume nüüd probleemide lahendamise juurde. Lugege ülesannet nr 5 ja täiendage diagrammi andmetega. Koostame probleemi jaoks diagrammi: Punane roheline _______________!_____________ Selliseid ülesandeid kohtasime sageli, pange oma jõud proovile ja töötage paaris. Kelle paar esimesena lõpetab, demonstreerib oma lahendust laual Ja selle otsuse võid kirjutada väljendina. Kes aitab? | Korrutades: tegurid ja tulemuseks on korrutis. Jagamisel: dividend, jagaja, tulemus-jagatis. Kordaja leitakse korrutise jagamisel teadaoleva teguriga. Jagaja ka leiame jagamise teel ja dividendi leiame korrutamise teel. Iseseisev töö. Hinnangu kontrollimine punktide lehel Lugege ülesannet. Tahvlile diagrammi koostamine, täitmise õigsuse kontrollimine, otsustada paarikaupa Lahendust näitab esimene paar tahvlil, selgitades: | Korrake komponentide nimetusi ja nende seos (P) sisaldab uusi teadmisi varem õpituga Lahendusmeetodi valimise põhjendus (L) Kaasamine teadmiste süsteemi (P) Parandage omandatud teadmisi (R) ja hinnake Korrake ja rakendage varem omandatud teadmisi (P) teha koostööd paaris töötades, kontrollida partneri tegemisi (K). |
9. Peegeldus Sihtmärk: | Mis oli meie tunni eesmärk? Kas olete selle eesmärgi saavutanud? Meie õppetund on läbi, Plaan on täidetud. Aitäh poisid Suur teile! Selle eest, et olete järjekindel kõvasti tööd teinud | Tee laud 5-le ja jäta see meelde. Rakenda see. Arvame, et saime hakkama6 lahendatud näited ja võrrandid. Töö punktilehtedel Tunnis töö hindamise valiku selgitused. | Dialoogis osalemine, oma seisukoha kujundamine, teiste kuulamine ja mõistmine (K) Tegevuse õigsuse hindamine tunnis; tehes oma hinnangule tuginedes vajalikud kohandused ja võttes arvesse tehtud vigade olemust (R) Põhjendus oma tegevuse hindamiseks (L) |
Tunniplaan.
Motivatsioon õppetegevuseks.
Sihtmärk: Õpilaste kaasamine õppeprotsessi.
Loeme läbi oma tunni moto. (Õppetunni esitlus; slaid 2)
Mõelgem ja arutleme
Ja üksteist aidata. (Lapsed loevad koos õpetajaga kooris).
Teadmiste värskendamine.
Sihtmärk: Ettevalmistus uue materjali tajumiseks. Käsitletu kordamine.
Täna aitame üht raskesse olukorda sattunud muinasjutukangelast. Kas olete valmis?
1)Arva ära- selle muinasjutu kangelase nimi (slaid 3, igal õpilasel on individuaalsed kaardid)
30 + 15: 2 (l) 36 – 24 ∙ 1 (k)
60–35∙0 (b) 40 + 5,4 (o)
Arvasite ära (slaid 4): see on kukkel.
Igal teist on punktileht, pärast iga etappi hindate ennast ja lõpus saate öelda, kuidas teil läks.
Kas mäletate, kuidas tema teekond läbi metsa lõppes? (laste vastused)
Sellise kurva lõpu vältimiseks suuname tema uudishimu teises suunas.
Igaüks, kellega ta kohtub, annab talle erinevaid ülesandeid ja meie ülesanne on aidata tal toime tulla. (slaid 5,6)
2) Kohtumine jänesega. Kolm naabrit galoppisid lõuna ajal kahe jänku juurde. Koos istusid kõik ringis ja sõid 3 porgandit. Arva ära, kui sa oled tark, siis mitu porgandit sa sõid? (lapsed lahendavad ülesande suuliselt, ütlevad vastuse ja selgitavad lahendust).
- Tõepoolest, selle probleemi lahendamiseks on kaks võimalust: (6. slaid)
3) Kohtumine hundiga. (slaid 7)
Punamütsike tõi vanaemale 8 pirukat õuntega ja 6 pirukat marjadega. Teel sõi ta 4. Kui palju pirukaid on jäänud
Kontrollime (7. slaid)
4) Kohtumine karuga. (slaid 8)
Mul on korvis 24 vaarikat ja kolm karupoega. Kui palju vaarikaid peaksin igale oma karupoegale andma, et oleks võrdne kogus? ?(lapsed annavad vastuseid ja selgitusi).
Kontrollime (8. slaid)
5) Kohtumine rebasega. (slaid 9) Mul on käes mitu hernest. Ma suudan neid võrdselt Jagage 3 või 4 rebase vahel. Kui palju herneid mul on? ?(lapsed annavad vastuseid ja selgitusi).
Kontrollime (slaid 9)
Kolobok on teile abi eest tänulik ja ta ei taha teilt õppida seda, mida te teate. Ärge unustage ennast hinnata. (lapsed hindavad ennast punktilehe abil).
3. Probleemsituatsioon ja tunni eesmärgi seadmine.
Sihtmärk : Proovitegevuse läbiviimise korraldamine ja probleemile lähenemine tunni eesmärgi seadmiseks.
Valmistage ette marsruudikaardid. Nüüd täidame need ära ja vaatame, kas oleme valmis oma teekonda kolobokiga jätkama (slaid 10)
Matemaatiline diktaat: 2∙6 4∙ 7 4 ∙ 3 24:3 10:2 4∙8 9∙ 5 35:5 (lapsed täidavad kaardi ja kontrollivad selle vastavust standardile ( slaid 11,12 )).
Millistel juhtudel tekkis teil raskusi ja miks? (slaid 13).
Sihtmärk: raskuse asukoha ja põhjuste väljaselgitamine ning tunni teema ja selle eesmärkideni jõudmine. (viimases kahes, sest me ei tea veel tabelit 5 kohta)
Millise eesmärgi me tänaseks tunniks seame? ( Teeme 5-ga korrutamise ja jagamise tabeli ning tegeleme selle meeldejätmisega).( slaid 14)
Projekti koostamine probleemist vabanemiseks
Sihtmärk: leida väljapääs praegusest olukorrast ja koostada tunniplaan.
Koostame oma töö plaani ja jätame meelde, milliseid teadmisi kasutame. ( lapsed vastavad)
Selliseks kujunes tööplaan (15. slaid)
2) täitke korrutustabel 5-ga, teadke: järgmine on 5 võrra suurem kui eelmine,
Faktorite ümberkorraldamine ei muuda toodet.
5-ga jagamise tabeli koostamisel: jagamine on korrutamise pöördtehing.
3) rakendage seda tabelit näidete ja ülesannete lahendamisel.
Projekti elluviimine.
Sihtmärk: 5. tabeli täitmise töö korraldamine
Hakkame plaanipäraselt tööle. Kordame viieks lugemist ( lapsed loevad 5, 10, 15......50)
Nüüd tehke selle arvuseeria põhjal korrutustabeli 1 veerg ( Õpilaste iseseisev töö trükitud vihikutes. Tabeli koostamine, kollektiivselt.. lk 22).
- Mida me 2. veeru koostamisel arvesse võtame? –( Faktorite ümberkorraldamine ei muuda toodet; õpilaste iseseisev töö.
- Mida me 3. veeru koostamisel arvesse võtame? (laste vastused, iseseisev töö, eksperdihinnang)
6. Füüsiline harjutus.(slaid 16) (sooritage liigutus vastavalt tekstile)
Jagasime apelsini.
Meid on palju, ta on üksi
See on viil siilile
See on viil kiireks,
See on pardipoegade viil
See on kassipoegade viil.
See on viil kopra jaoks.
Noh, hundi nahk.
Ta on kuri, oh kurb!
Nad jooksid igas suunas minema!
Esmane konsolideerimine
Sihtmärk: korraldada teema esmane assimilatsioon kommenteerimise ja esinemisega, töötada rühmades.
1) Kes on kõige tähelepanelikum:
Mitmeks loomaks apelsiniviilud jagati? (kell 5)
Kui apelsinis oleks 10 viilu, siis kui palju saaks igaüks neist? (igaüks 2 viilu).
Mis siis, kui see on 15? mis siis, kui 25-40? Ja kui 18 siis jagatakse võrdselt (ei) Miks? (18 ei jagu 5-ga).
2.) Ülesande täitmine vastavalt uus teema.
Ülesanne 2 lk 23; Kommentaariga veergude 1 ja 2 kohta (lapsed täidavad kordamööda ülesannet, hääldavad vastuseid) ja
3 teostatakse iseseisvalt vastastikuse kontrolliga.
8. Kaasamine teadmiste süsteemi.
Sihtmärk: Ülesannete korraldamine korrutus- ja jagamistabelite abil.
- Võrrandite lahendamine vastastikuse kontrolliga. (nr 3 lk 23). Tööks valmistumine.
Meenutagem korrutamise ja jagamise komponentide nimetusi, nende seost? (lapsed vastavad ja selgitavad, kuidas nad leiavad tundmatu komponendi ja kuidas seda leida)
Millises võrrandis otsite korrutamise teel? Ja millises jaotuses ?(laste vastused)
Iseseisev töö:
Ülesannete nr 5 lahendamine ( Skeemi koostamine tahvlile ja iseseisvalt otsustamine paaris vastastikuse kontrolliga).
Punane roheline
_______________!______________________
32: 4 + 32 = 40 (s)
9. Peegeldus
Sihtmärk: õppetegevuse analüüsi ja enda töö hindamise korraldamine.
Mis oli meie tunni eesmärk?
Kas olete selle eesmärgi saavutanud?
Mis sulle tabelist juba meelde on jäänud? Millal korrutame arvud 35, 40, 25, 30,45?
Meie õppetund on läbi,
Plaan on täidetud.
Aitäh poisid
Suur teile!
Selle eest, et olete järjekindel
kõvasti tööd teinud
Ja teie teadmised olid meile kasulikud.
Parima tasuta mänguga õpid väga kiiresti. Kontrollige seda ise!
Õppige korrutustabeleid - mäng
Proovige meie harivat e-mängu. Seda kasutades saate homme lahendada matemaatilisi ülesandeid klassis tahvli ääres ilma vastusteta, ilma arvude korrutamiseks tahvelarvutit kasutamata. Peate lihtsalt mängima hakkama ja 40 minuti jooksul on teil suurepärane tulemus. Ja tulemuste kinnitamiseks treenige mitu korda, unustamata pause. Ideaalis iga päev (salvestage leht, et seda mitte kaotada). Simulaatori mänguvorm sobib nii poistele kui tüdrukutele.
Vaadake allolevat täielikku petmislehte.
Korrutamine otse saidil (veebis)
*× | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
2 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 | 16 | 18 | 20 | 22 | 24 | 26 | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 |
3 | 3 | 6 | 9 | 12 | 15 | 18 | 21 | 24 | 27 | 30 | 33 | 36 | 39 | 42 | 45 | 48 | 51 | 54 | 57 | 60 |
4 | 4 | 8 | 12 | 16 | 20 | 24 | 28 | 32 | 36 | 40 | 44 | 48 | 52 | 56 | 60 | 64 | 68 | 72 | 76 | 80 |
5 | 5 | 10 | 15 | 20 | 25 | 30 | 35 | 40 | 45 | 50 | 55 | 60 | 65 | 70 | 75 | 80 | 85 | 90 | 95 | 100 |
6 | 6 | 12 | 18 | 24 | 30 | 36 | 42 | 48 | 54 | 60 | 66 | 72 | 78 | 84 | 90 | 96 | 102 | 108 | 114 | 120 |
7 | 7 | 14 | 21 | 28 | 35 | 42 | 49 | 56 | 63 | 70 | 77 | 84 | 91 | 98 | 105 | 112 | 119 | 126 | 133 | 140 |
8 | 8 | 16 | 24 | 32 | 40 | 48 | 56 | 64 | 72 | 80 | 88 | 96 | 104 | 112 | 120 | 128 | 136 | 144 | 152 | 160 |
9 | 9 | 18 | 27 | 36 | 45 | 54 | 63 | 72 | 81 | 90 | 99 | 108 | 117 | 126 | 135 | 144 | 153 | 162 | 171 | 180 |
10 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 | 100 | 110 | 120 | 130 | 140 | 150 | 160 | 170 | 180 | 190 | 200 |
11 | 11 | 22 | 33 | 44 | 55 | 66 | 77 | 88 | 99 | 110 | 121 | 132 | 143 | 154 | 165 | 176 | 187 | 198 | 209 | 220 |
12 | 12 | 24 | 36 | 48 | 60 | 72 | 84 | 96 | 108 | 120 | 132 | 144 | 156 | 168 | 180 | 192 | 204 | 216 | 228 | 240 |
13 | 13 | 26 | 39 | 52 | 65 | 78 | 91 | 104 | 117 | 130 | 143 | 156 | 169 | 182 | 195 | 208 | 221 | 234 | 247 | 260 |
14 | 14 | 28 | 42 | 56 | 70 | 84 | 98 | 112 | 126 | 140 | 154 | 168 | 182 | 196 | 210 | 224 | 238 | 252 | 266 | 280 |
15 | 15 | 30 | 45 | 60 | 75 | 90 | 105 | 120 | 135 | 150 | 165 | 180 | 195 | 210 | 225 | 240 | 255 | 270 | 285 | 300 |
16 | 16 | 32 | 48 | 64 | 80 | 96 | 112 | 128 | 144 | 160 | 176 | 192 | 208 | 224 | 240 | 256 | 272 | 288 | 304 | 320 |
17 | 17 | 34 | 51 | 68 | 85 | 102 | 119 | 136 | 153 | 170 | 187 | 204 | 221 | 238 | 255 | 272 | 289 | 306 | 323 | 340 |
18 | 18 | 36 | 54 | 72 | 90 | 108 | 126 | 144 | 162 | 180 | 198 | 216 | 234 | 252 | 270 | 288 | 306 | 324 | 342 | 360 |
19 | 19 | 38 | 57 | 76 | 95 | 114 | 133 | 152 | 171 | 190 | 209 | 228 | 247 | 266 | 285 | 304 | 323 | 342 | 361 | 380 |
20 | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 | 260 | 280 | 300 | 320 | 340 | 360 | 380 | 400 |
Kuidas korrutada arve veerus (matemaatikavideo)
Harjutamiseks ja kiireks õppimiseks võite proovida ka arvude korrutamist veeruga.
Matemaatika tund 3. klassis teemal "Korrutamis- ja jagamistabel numbriga 5" (UMK "Venemaa kool").
Eesmärgid: 1. Koosta arvuga 5 korrutamis- ja jagamistabel ning tegele selle meeldejätmisega;
2. Kinnitada teadmisi arvudega 2, 3, 4 korrutamis- ja jagamistabelitest;
3. arendada iseseisva ja paaristöötamise oskust.
Planeeritud tulemused: 1. Õpitakse koostama ja kasutama korrutamis- ja jagamistabeleid;
2. Mõistma tunni kasvatuslikku eesmärki ja püüdma seda täita;
3. Seo oma tegevuse tulemus eesmärgiga ja hinda seda;
4. Väljendage ja argumenteerige oma seisukoht.
Laadi alla:
Eelvaade:
Õppetund “Korrutamis- ja jagamistabelid numbriga 5”
Eesmärgid: koostage arvuga 5 korrutamis- ja jagamistabel ja tegelege selle meeldejätmisega; kinnistada teadmisi arvudega 2, 3, 4 korrutamis- ja jagamistabelitest; arendada oskust töötada iseseisvalt ja paaris.
Planeeritud tulemused:Õpitakse koostama ja kasutama korrutamis- ja jagamistabeleid; mõistma tunni kasvatuslikku ülesannet ja püüdma seda täita; siduda oma tegevuse tulemus eesmärgiga ja hinnata seda; väljendada ja argumenteerida oma seisukohta.
Tunni edenemine
I. Organisatsioonimoment
II. Teadmiste värskendamine
1. Individuaalne töö
(Kaks õpilast töötavad tahvli juures.)
Märkige protseduur ja arvutage avaldiste väärtused.
6 * 4 - 3 * 5 18: 9 – 6: 3
36: 4 + 3 * 7 20: (14: 7) + 32
4 * 8 - (33 - 28) 24: (15 - 7)+ 59
Võrdle. Pane sildid >,
1 dm O 12 cm 1 m O 9 dm
2 dm O 19 cm 88 cm O 1 m
1 dm 4 cm O 41 cm 4 cm O 50 mm
2. Suuline loendamine
Kahekordistage arvude 35 ja 15 summa. (100.)
Kui palju rohkem on 38 kui 19? (19.)
Suurendage arvude 8 ja 4 korrutist 28 võrra (60.)
Korrutage 28 ja 4 jagatis 3-ga (21.)
Mis arv on 9 korda väiksem kui 36? (4.)
Arvude 25 ja 38 summast lahutage 5. (58.)
Millise arvu tuleb 43-st lahutada, et saada 28? (71.)
Jagage 20 ja 2 jagatis 5-ga. (2.)
(Individuaalse töö kontrollimine juhatuses.)
III. Enesemääramine tegevuseks
Arvuta.
2 * 5 5 * 2
3 * 5 5 * 3
4 * 5 5 * 4
Mis aitas teil arvutused kiiresti lõpule viia? (Korrutustabelite tundmine numbritega 2, 3, 4.)
Millist reeglit kasutasite teise veeru näidete vastuste arvutamisel? (.)
Milline näide on järgmine? (5 * 5.)
Mida on vaja teada, et selles näites vastuse kiiresti välja arvutada? (Korrutustabel numbriga 5.)
Sõnastage tunni teema ja eesmärgid.
IV. Töötage tunni teemaga
Töötamine õpikust
Ava koos. 40 ja vaadake tabeli esimest veergu. Kuidas arvutasite toote väärtuse 5 * 5? (5 + 5 + 5 + + 5 + 5 või 20 + 5.)
Kui palju suurem on iga järgmine tükk? ( Kell 5.)
Kirjutage märkmikusse korrutustabel 5-ga.
Koostage arvu 5 jaoks oma korrutustabel.
(Eksam.)
Faktorite ümberkorraldamine ei muuda toodet.)
Vaadake teoste tähendusi. Mida huvitavat märkasite? (Kõik vastused lõpevad numbritega 0 või 5.)
Milliseid jaotusnäiteid saab teha tootest 5 * 5? (25:5 = 5.)
Millist reeglit sa kasutasid? (Kui jagate toote ühe teguriga, saate teise teguri.)
Tee oma jaotustabel numbriga 5
(Eksam.)
nr 1 (lk 40).
(Iseseisev täitmine. Kontrollige. Õpilased nimetavad numbreid kooris; 5, 10. 15, 20; 4, 8, 12, 16, 20.)
nr 3 (lk 40).
Lugege probleemi.
Mitu meetrit kangast oli? (24 m.)
Kas kogu riie läks mantli sisse? (Ei, kostüümide jaoks oli 10 m maha lõigatud.)
Mitu meetrit kangast kasutasite mantlil? (24 m–10 m)
Täitke tabel.
Mitu sammu on probleemi lahendamiseks? ( Kaks.)
Mida õpid esimeses tegevuses? (Kanga kogukulu.)
Mida sa teises vaatuses õpid? (Kangakulu ühe kihi kohta.)
Kirjutage lahendus ja vastake probleemile.
(Eksam.)
V. Kehalise kasvatuse minut
VI. Õpitud materjali tugevdamine
Töötamine õpikust
nr 4 (lk 40).
(Sõltumatu täitmine. Kontrollige.)
Millist reeglit kasutasite probleemi lahendamiseks? (Et teada saada, kui palju on üks arv teisest suurem või väiksem, peate suuremast arvust lahutama väiksema arvu..)
nr 5 (lk 40).
(Sõltumatu rakendamine. Kontrollige näidise abil.)
Täitke väljadel maagiline ruut.
(Eksam.)
Andke ruudu summa. (78.)
Lugege keskmisel real olevaid numbreid. (24, 26, 28.)
Lugege ülemisel real olevaid numbreid. (25, 30, 23.)
VII. Peegeldus
(“Pane ennast proovile” (õpik, lk 40). Iseseisev esinemine. Kontroll. Vastused on tahvlile kirjutatud: 40, 6, 9, 52.)
VIII. Õppetunni kokkuvõte
Mida sa tunnis õppisid?
Kellele ja mille eest tahaksid täna tänada?
Kodutöö
4 Slaidi pealkiri - Arvude 25 ja 38 summast lahutage 5. - Millisest arvust tuleks lahutada 43, et saada 28? - Jagage 20 ja 2 jagatis 5-ga.
5 Slaidi pealkiri „Kontrolli ennast” 100, 19, 60, 21, 4, 58, 71, 2
6 Slaidi pealkiri 2 5 = 5 2 = 3 5 = 5 3 = 4 5 = 5 4 =
7 Slaidi pealkiri Kangakulu ühe kihi kohta Kihtide arv Kanga kogukulu? 7 tk. 24 m – 10 m.
8 Slaidi pealkiri „Pane ennast proovile” 40, 6, 9, 52
9 Slaidi pealkiri
Tunni kokkuvõte 3. klassile
Tunni teema: Korrutamis- ja jagamistabelid numbriga 5
Eesmärgid: koostada arvuga 5 korrutamis- ja jagamistabel ning tegeleda selle meeldejätmisega;
kinnistada teadmisi arvudega 2, 3, 4 korrutamis- ja jagamistabelitest;
arendada oskust töötada iseseisvalt ja paaris;
arendada armastust täppisteaduste vastu;
arendada oskust oma seisukohti väljendada ja argumenteerida.
Varustus: korrutustabel
Kirjandus: õpik Moro M.I., Bantova M.A., Beltyukova G.V., Volkova S.I., Stepanova S.V., matemaatika 3. klass. Õpetus haridusasutused. Kell 2 M.: Valgustus.
Tunni edenemine:
Organisatsiooniline moment
Soovin teile täna head tööd ja enda jaoks midagi uut õppida. Teeme koostööd ja täidame ülesandeid koos. Avage märkmikud ja kirjutage kuupäev üles.
Kodutööde kontrollimine
Graafiline dikteerimine lahtrite kaupa
Füüsiline harjutus sõrmedele
Tüdrukud ja poisid
Nad tõstavad sõrmed üles.
Nad plaksutavad kõvasti
Iga sõrm on puudutatud.
Sina, suur poiss, ära väsi,
Oh, väike sõrm, aita!
Nimetu, näita ennast!
Keskmine sõrm, tõuse üles!
Need on sõrmed
Tüdrukutele ja poistele!
Poisid, meenutagem korrutamise komponente (kordisti, kordaja, korrutis)
Jaotuse komponendid? (dividend, jagaja, jagatis)
Teadmiste värskendamine
Individuaalne töö. Suuline loendamine.
tegur | ||||||
tegur | ||||||
Töö |
Individuaalne töö. Tahvli juures töötavad kaks õpilast.
Märkige protseduur ja arvutage avaldiste väärtused.
6 * 4 - 3 * 5 18: 9 – 6: 3
36: 4 + 3 * 7 20: (14: 7) + 32
4 * 8 - (33 - 28) 24: (15 - 7)+ 59
Võrdle. Pange sildid üles
1 dm O 12 cm 1 m O 9 dm
2 dm O 19 cm 88 cm O 1 m
1 dm 4 cm O 41 cm 4 cm O 50 mm
Enesemääramine tegevuseks
Arvuta.
Poisid, mis aitas teil kiiresti arvutusi teha? (Korrutustabelite tundmine numbritega 2, 3, 4.)
Millist reeglit kasutasite teise veeru näidete vastuste arvutamisel? ( Faktorite ümberkorraldamine ei muuda toodet.)
Milline näide on järgmine? (5 * 5.)
Mida on vaja teada, et selles näites vastuse kiiresti välja arvutada? ( Korrutustabel numbriga 5.)
Sõnastame koos oma tunni teema ja eesmärgid.
Töötage tunni teemaga
Töötamine õpikust
Poisid, kes oskab öelda, kuidas leida numbrit, mis on antud numbrist mitu korda väiksem? (jaotuse järgi)
Lugege ülesannet 1. Mida teie arvates tähendab “3 korda vähem”? (arv jagatud 3-ga)
Loe ülesanne 2. Mida tähendab “3 korda vähem”? (Lahutage arvust 3)
Ülesande kallal töötamine (üks õpilane töötab tahvlis)
Igoril on 18 kommi ja Sashal kolm korda vähem. Mitu kommi on Sashal?
Lahendus: 18: 3 = 6(k.) Sashal oli
Vastus: Sashal on 6 kommi
Kehalise kasvatuse minut
Üks – tõuse püsti, tõmba end üles.
Kaks – kummardu, tõmba end üles.
Kolm-3 käteplaksu.
Nelja võrra – teie käed on laiemad.
Viis – vehkige kätega.
Kuus – istu vaikselt oma laua taga.
Probleemid salmis. Lapsed kirjutavad vastused vihikusse
8 paari tantsivad polkat
Kui palju tantsijaid on? (16)
Vanaema küpsetas meile
Maitsvad pannkoogid.
Kokku on 27 pannkooki.
3-st piisas meile kõigile.
Kes meestest vastab?
Kui palju lapselapsi seal oli? (9)
Imetlege seda ise:
Kui on kolm, siis on kaheksa. (24)
Siil andis pardipojad
8 nahast saapaid.
Mitu väikest pardipoega seal on?
Nad tänavad siili? (4)
Kassid olid aia peal riides,
Nad ajasid oma pikki sabasid kohevaks.
Ja seal oli 8 saba,
Mitu käppa?
Kellelt peaksime küsima? (32)
Uue materjali õppimine. Korrutamis- ja jagamistabelite koostamine numbriga 5.
Tahvel on jagatud 4 osaks. Kutsuge tahvli juurde 4 õpilast, õpetaja annab igaühele ülesande.
– Täna tunnis peame tegema korrutamis- ja jagamistabeleid numbriga 5.
1. veerg: arvu 5 korrutustabel.
2. veerg: kasutades korrutamistoimingu kommutatiivset omadust, looge arvule 5 korrutustabel.
3. veerg: kasutades arvu 5 korrutustabelit, kirjutage üles, kuidas saada esimene tegur.
4. veerg: kirjutage üles, kuidas saada teine tegur.
Tabeli kontrollimine ja analüüs.
Tootes on ühikute koht 0 või 5.
Kui korrutada 5 paarisarvuga, saame ümmarguse arvu.
Kui korrutada 5 paaritu arvuga, on korrutise viimane number 5.
Kui korrutada 5 paarisarvuga, siis on kümnete arv võrdne poolega teisest tegurist.
Kui 5 korrutada paaritu arvuga, võrdub kümnete arv poolega teisele tegurile eelnevast arvust.
Korrutamis- ja jagamistabelite konsolideerimine numbriga 5
Mäng "Silm - fotograaf".
– Selles mängus kontrollime, kellel on silm nagu kaameral, st. kes oskab lauast pilti teha (pidage meeles). Seejärel lähevad soovijad tahvli juurde, kõik teised lapsed esitavad küsimusi lauale.
Probleemi lahendamine. Täitke tabel.
Mitu sammu on probleemi lahendamiseks? (Kaks.)
Mida õpid esimeses tegevuses? (Kogu kangakulu.)
Mida sa teises vaatuses õpid? (Kanga kulu ühe kihi kohta.)
Kirjutage lahendus ja vastake probleemile. (Eksam.)
Töötamine õpikust
(Sõltumatu täitmine. Kontrollige.)
Millist reeglit kasutasite probleemi lahendamiseks? (Et teada saada, kui palju üks arv on teisest suurem või väiksem, peate suuremast arvust lahutama väiksema arvu.)
(Sõltumatu rakendamine. Kontrollige näidise abil.)
Täitke väljadel maagiline ruut.
(Eksam.)
Andke ruudu summa. (78.)
Lugege keskmisel real olevaid numbreid. (24, 26, 28.)
Lugege ülemisel real olevaid numbreid. (25, 30, 23.)
Peegeldus
Mäng "Ma lähen külla."
Lapsed jagunevad külalisteks ja võõrustajateks. Omanikud istuvad oma töölaudade taga, neil on sorboonikaardid, millele on kirjutatud näited tabeli korrutamisest ja jagamisest. tagakülg vastama. Külalised pöörduvad iga võõrustaja poole, kes annab neile kaardi. Kui külaline nimetab vastuse õigesti, võtab ta selle kaardi kaasa ja läheb teise omaniku juurde. Võidab see, kellel on kõige rohkem kaarte.
Mäng algab ja lõpeb signaaliga.
Mäng "Klassi rekord".
– Kirjutage üles 15 võrdsust tabeli korrutamiseks ja jagamiseks numbriga 4, kes selle esimesena üles kirjutab, läheb tahvlile.
Õppetunni kokkuvõte
Mida uut sa tunnis õppisid?
Mis oli tunnis kerge ja mis raske?
Kodutöö